piemairodzes.1w.lv

 

Viss sākas ar miltu sauju par baltu velti


 

    
      Pēdējā laikā es mācos saskatīt savā dzīvē dažādas likumsakarības, cenšos analizēt notikumus, procesus, kas notiek ar un ap  mani. Tas nu galīgi neizpaužas tā, ka nu es  kādā kladē rūpīgi iezīmēju 10 savus ikdienas svarīgākos notikumus un vakarā tos rūpīgi analizēju pēc  kaut kādas tur zinātniski pētnieciskas metodes, bet savukārt nedēļas beigās zīmēju grafikus, līknes un izdaru secinājumus (krietni pārspīlējot protams). :))  Tas notiek pavisam nepiespiesti un dabiski. Un laikam jau ir tā, tiklīdz tu sāc apzināties kādu faktu, tā arī tas tev  nosēžas kaut kur zemapziņā un kļūst turpmāk  par tādu kā pavadoni  līdzās.

     Vispār pie manām šīs dienas pārdomām atved virkne mazu pārdomu, ar ko arī vēlos padalīties. Nu jau kādu laiku vēlējos nopirkt vienu grāmatu: V. Siņeļņikovs „Ceļš uz bagātību jeb kur aprakti dārgumi”, te nu vēlos piebilst, ka  šī  nu galīgi  nav pliekana grāmata ar kaitinošām visiem zināmām pamācībām, piemēram: rūpīgi plāno savus ienākumus un izdevumus, nopērc sarkanu maciņu, neaizdod taču  naudu  draugiem un  iemācies perfekti sastādīt biznesa plānu. Siņeļņikovs rok daudz dziļāk. Un tas dziļais tiek rakts  viegli un nepiespiesti. Es varu tikai  pievienoties  tām atsauksmēm, kas stāsta  par to,  ka viņa grāmatas spēj dziedēt. Liekas, ka viņš ir tāds kā savējais, kas tev uzsit uz pleca un saka: „Redzi nu, viss taču ir tik vienkārši un forši, par ko tu te  īsti „cepies! Atslābsti un baudi dzīvi!” Vispirms  „uzgāju” šo grāmatu grāmatnīcā, bet kaut kā tomēr  pažēloju naudu, taču tad   vienu dienu it kā  nejauši (nu es  vairs nejaušībām neticu :) ) ieskatoties manis nesen atklātajā www.ibook.lv portālā, atradu šo grāmatu par nežēlīgi pievilcīgu cenu  un es protams nelaidu garām iespēju rast savā īpašumā šo iespieddarbu.Skaisti vai ne? Ja jau reiz kaut ko ļoti vēlies, tu to agri vai vēlu arī dabūj. ;) Man tīk ibook.lv koncepcija un vēl man ļoti patīk iepazīties ar jauniem cilvēkiem caur šo portālu- ar grāmatu iepriekšējiem saimniekiem, un gājiens vai brauciens pēc šis grāmatas man kā romantiķei parasti izvēršas par mazu piedzīvojumu.

     Nu lūk.  Šajā grāmatā kā viens no svarīgiem dārgumiem  tiek  minēts dzimtene, dzimtās mājas. Un man tas kaut kā ļoti, ļoti šobrīd ir iespiedies apziņā, ka uz to tiešām ir jāskatās kā uz lielu dārgumu, kuru jākopj un jāsaudzē. Vienmēr esmu priecīga par to, ka man  ir dota tāda iespēja kā kopt savas lauku mājas. Liels gandarījums par to, ka ir savs zemes stūrītis. Dažreiz spilgti iedomājos Skārletu O`Hāru no „Vējiem līdzi” un klusi pie sevis nodomāju, pat tad, ja man nebūs nekā, man arī paliks  mana Tara- mana lauku zeme. Un tajā brīdī, kad kāds pukst par to, ka pasaulē viss ir tik drūmi un bezcerīgi, man gribas ierosināt-klau, varbūt nomazgā savas mājvietas logus un nopļauj beidzot tās nātres, kas  aizsedz sauli un neļauj ielauzties saulesstariem tavā dzīvessvietā. Ir jāsāk ar sevi, nav jāmaina pasaule. Ir jārūpējas  pirmkārt  par sevi, saviem tuvajiem, savu mājvietu, savu apkārtni, saviem kaimiņiem, savu pagastu, pilsētu, valsti un pasaule mainīsies pati. 

    Un manas domas arvien vairāk apstiprinās praksē. Kādu dienu dzīvojot laukos man  no mammas puses tik uzticēts „svarīgs” uzdevums- aizbraukt pie ģimenes paziņas un samalt  maisu graudus priekš mājlopiem. Un it kā smieklīgi ikdienišķs  lauku process, taču tas man palīdzēja piepildīties ar lielu lepnumu par savu pagastu un saviem cilvēkiem. Jo tad, kad es sniedzu naudu šim parastajam darba cilvēkam, kurš pats ar savām rokām ir izveidojis nelielu maltuvi, var teikt savācis ne no kā, viņš nolamāja mani par to  un paziņoja, ka kategoriski neko neņems par nepilnu maisa samalšanu,  kā arī  piekodināja, lai droši vēl braucu,  ja ir vajadzība, reizē apjautājoties par to,  kā iet maniem mājiniekiem.  Un es zinu, ka reiz arī man būs iespēja palīdzēt šim cilvēkam, neprasot atlīdzību. Un, ja ne viņam, tad kādam citam man ir iespēja palīdzēt jau šodien. Un te man atkal atausa prātā filma „Atmaksāt ar labu”(Pay it forward). Sižets ir tāds :kādu mazu zēnu ierosina  kāds skolā uzdots neparasts mājasdarbs – izdomāt veidu, kā praktiski uzlabot pasauli, un īstenot to. Tā Trevoram rodas ģeniāla ideja – ja kāds tev ir izdarījis ko labu, tā vietā, lai ‘atmaksātu ar labu’, izdari labu trim citiem cilvēkiem un lūdz viņus rīkoties tāpat! Un drīz vien tu redzēsi – pasaule kļūs par labāku vietu!  

     Un dažreiz tas labais darbs, ko kādam esam veikuši, mums pašiem  var  likties tik tāds mazs nieks, ko mēs spējam sniegt, nesaspringstot un sev neko neatņemot, taču tam otram iespējams tas dotajā mirklī  būs lielākais ieguvums, glābējrinķis īstajā brīdī. Un nav vajadzības vērtēt darbu pēc kaut kāda kritērija, teiksim finansiāla ieguldījuma. Svarīgi ir tas, ka mēs to darām no sirds, jo tikai tādam labajam darbam ir nozīme un atdeve gan priekš tā otra cilvēka, gan arī  priekš mums pašiem.

     Tā nu es esmu noticējusi tam, ka pasauli tomēr var mainīt, mainot sevi. Tāpēc cieši ieprogrammēju sevī šo domu, un zinu, tā visu tālāk darīs pati.  "Izceļu" savā  apziņā tās lietas, kas man  ir svarīgas, un mācos saskatīt īstās ceļa zīmes, lai mans ceļojums noris pa pareizo maršrutu. Un tas viss taču  notiek tIk  ļoti likumsakarīgi.

Komentāri (0)  |  2011-12-01 16:48  |  Skatīts: 784x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ